Seznamte se s top plemeny hlídacích psů

Zeje vaše zahrada prázdnotou? Velký pobíhající chlupáč je to, co vám v ní chybí. Hlídací psi jsou populární již od nepaměti.

Každé plemeno psa je povahově, pohledově i energicky odlišné. Pokud si nevíte vybrat, které plemeno je pro vás ideální, pomůžeme vám. Toto jsou top plemena, které jsou vhodné jako hlídací psi.

Akita Inu

Jinak známý také jako japonský psí samuraj. Tento pes se stal v našich končinách populární díky filmu Hachiko. Podobným plemenem je Shiba Inu, který je jeho poněkud menší bratr. Toto plemeno bylo původně vyšlechtěno, aby chránilo králů a vysoce postavených lidí v dobách feudálního Japonska. Tyto psi byli také trénované na lovení divokých prasat, jelenů, dokonce i medvědů. Tento příběh už napovídá, že akity jsou velmi náročné na péči. Nad koupí tohoto psíka se velmi dobře zamyslete, protože vychovat ho zvládne pouze malý počet lidí.

Akita Inu
Výchova tohoto plemena je velice nároční.

Boxer

Pokud chcete vaším psem odstrašit potencionálních zlodějů, boxer je výborná volba. Veřejné mínění boxerem nepřeje, mnozí je neprávem považují za agresivních a špatných psů. Pokud se mu budete dostatečně věnovat a bude mít hodně pohybu, stane se z něj loajální pes a výborný společník. Boxer je také neuvěřitelně trpělivý při dětech.

Boxer
Boxer umí být loajální společník.

Bernský salašnický pes

Vždy jste chtěli medvěda, ale zákon to nedovoluje? Máme pro vás alternativu. Bernský salašnický pes více připomíná krotkého medvěda jako psa. Toto plemeno je jedno z nejpřátelštějších plemen a je neuvěřitelně přítulný. Celý den se na vás bude usmívat svým proslulým úsměvem. Nepotřebuje hodně péče ani pohybu a s radostí se bude celý den válet a dívat přes plot na kolemjdoucí. Pokud máte rodinu s dětmi nebo jednoduše chcete láskyplného pejska, bernský salašnický pes je ideální volba.

Bernský salašnický pes
Bernský salašnický pes je milovníkem lidí.

Husky

Nenechte se oklamat jejich krásnými modrýma očima. Tito psi jsou nejznámější jako tahači sněžných saní. Neuvažujte nad jejich koupí, pokud nemáte dostatečně velký pozemek, protože každý den potřebují hodně pohybu. Vzhledem k jejich predátorské instinkty mohou být nebezpeční zejména pro menší zvířata. Nenechte je nudit se, protože vám zničí polovinu zahrady!

Husky
Pokud se začne Husky nudit, může vám začít ničit pozemek.

Chow chow

Tito pejsci sice vypadají jako plyšáci, mají rozkošné jméno, ale v první řadě jsou to úžasní hlídací psi. Původem z Číny, tyto psy patří k nejstarším plemenům na světě. Jsou relativně prostí na údržbu a nezávislí. Toto plemeno se citově velmi nenaváže na majitele, ale jako strážce pozemku je perfektní.

CHow chow
Chow chow vypadá jako chodící plyšový medvídek.

Rotvajler

Nejčastěji zobrazovaný pes na tabulích s výstrahou: „Pozor pes!“. Svou silnou stavbou těla působí tito psi už na první pohled jako hlídací a bojovné plemeno. Patří mezi nejsilnějších psů a jejich sílu netřeba podcenit. Při správné výchově z něj bude dobrý hlídač.

Rotvajler
Rotvajler je jedno z nejobávanějších, ale zároveň i nejinteligentnějších plemen.

Slovenský čuvač

Z plemen pocházejících od našich sousedů je dobrým hlídacím psem čuvač. Je velmi podobný Maďarskému čuvači. V minulosti byli tito psi ochránci ovcí na salaších.

Čuvač
Tento krasavec má původ na Slovensku.
0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky Psi

6 top plemen psů do bytu

0
Kočky Novinky Psi

7 tipů, jak zvládnout návštěvu veterináře bez stresu

0
Kočky Novinky Psi

Potraviny, které vašim chlupáčům škodí

Navigácia

Magazíny