Těchto 5 ptáků si rozhodně nekupujte do bytu!

Přemýšlíte nad koupí okřídleného domácího mazlíčka, ale nevíte se rozhodnout? Poradíme vám. Těchto 5 ptáků si rozhodně nekupujte do bytu, pokud chcete nadále vést klidný život, který není naplněn jejich hlučným křikem a třepotáním křídel.

Macaw

Tyto papoušci jsou známý svou krásnou barevností. Jejich typické barevné kombinácie jsou zelená s červenou a modrá v kombinaci se žlutou. Jsou to velmi zábavný a pěkný ptáci, ale mají hlas, který vaši sousedé zcela určitě neocení. Jejich skřekot lze slyšet až na míli daleko. Kromě toho, že jejich křik je nadmíru hlučný, zvyknou si dvakrát do dne dělat hlasovou rozcvičku. A to právě v časech, kdy my, lidé, chceme mít klid. Během svítání a západu slunce.

Macaw
Tyto papoušci jsou nejznámější svými krásnými barevnými kombinacemi.

Kakadu

Tento druh ptáků je typický svým zvláštním čirém, které se hrdí na jejich hlavách. Jejich křik dokáže prorazit i zvukotěsné stěny. Kromě síly křiku třeba upozornit i na to, že jsou to velmi upovídaný ptáci, jejichž běžné mluvení během celého dne dokáže způsobit pořádnou bolest hlavy.

Kakadu
Pro Kakadu jsou typické růžové a světlé barvy.

Amazonský papoušek

Amazonský papoušci si na svůj život vyžadují hodně prostoru. Pokud je plánujete umístit do malé klece v bytě, počítejte s tím, že budou protestovat. Každodenně potřebují čas na cvičení a hraní. Pokud se začnou nudit nebo budou mít pocit, že se jim nevěnujete, mají tendenci být destruktivní.

Amazonský papoušek
Pokud se rozhodnete pro koupi Amazonského papouška, věnujte mu svou pozornost.

Africký šedý papoušek

Ptáci původem z africké džungle, i přes jejich vysokou inteligenci, nedokážou rozlišovat mezi džunglí a vašim dvoupokojový bytem. Ze svého přirozeného prostředí jsou zvyklí na to, že musejí vydávat hlasité zvuky, aby je ten, pro koho jsou určeny, slyšel.

Africký šedý
Nenechte se při koupi zmást jejich barvou. Tyto papoušci vůbec nejsou svým chováním šedé myšky.

Concure

I přes jejich výrazně menší velikosti oproti již zmíněným ptákům, ani tento druh není ideální do bytu. Zejména, pokud žijete s více lidmi a určitě ne, pokud žijete s dětmi. Jejich křik vám může způsobit rezonování v uších, které může trvat i několik hodin!

Concure
Přestože je velikostí menší než předešlé ptáci, křikem jejich statečně doběhne.

Kteří ptáci tedy jsou vhodní do bytu?

Pokud nechcete, aby vás sousedé nenáviděli a ošklivě se na vás dívali při setkáních ve výtahu, zvolte raději menší, méně hlučné druhy ptáků. Nejčastěji a i nejvíce doporučovaný ptáci do bytu jsou andulky. Klidně si můžete pořídit i dvě a jejich štěbetání nebude nic, s čím by se nedalo žít. Pokud jsou vám sympatičtější papoušci, ale nechcete přijít o uši, Korela může být skvělým spolubydlícím. Je to papoušek, který pochází z podčeledi kakadurodé. Mezi další ptáci, které si můžete nastěhovat do bytu, patří kanáry. Ty sice budou štěbetat od rána do večera, ale jejich hlas je něžný a příjemný.

Korela
Korela je jedním z mála papoušků, který vám v bytě neodtrhne uši.
3 1 vote
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Kočky

10 způsobů, jak kočky projevují lásku

0
Novinky Psi

5 důvodů proč je pes nejlepším přítelem člověka

0
Psi

Co dělat, když se váš pes bojí bouří

Navigácia

Magazíny