Udělejte dobrý skutek a adoptujte si pejska z útulku

Většina lidí si kupuje pejska pro radost. Pokud nemáte v plánu chodit s vaším pejskem na soutěže, nepotřebujete k němu mít žádné papíry. Pejsek vás bude mít rád, zda máte nebo nemáte papíry o jeho narození, matce a rodokmenu.

Pejsci, kteří žijí v útulcích čekají na svého nového pána. Budete jím právě vy? V útulcích se nacházejí stovky opuštěných pejsků, o kterých se jejich předešlí majitelé nedokázali postarat. Udělejte z jednoho z nich vášho nejlepšího přítele.

Adopce
Upřednostněte adopci před nákupem.

Co potřebujete abyste mohli adoptovat?

Podmínek k adopci je opravdu málo. Vše co potřebujete je mít platný občanský průkaz, věk nad 18 let a přibližně 100 eur. Cena adopce pejska se mírně liší od jednoho útulku ke druhému, ale nepřekročí 100 eur. Útulky chtějí najít pejskem nový domov a cena, kterou zaplatíte se týká spíše očkování a kastrací, které útulek pro pejska zařídil. Důležité při adopci je mít vhodné chovné podmínky.

Kterého pejska si vybrat?

Pokud bydlíte v malém bytě, vyhněte se raději plemenům, které jsou energické a potřebují trávit hodně času běháním. Pokud jste domácí typ, zvolte raději menší, klidnější plemeno, které vám bude dělat v domácnosti společníka. Máte velký dům, plno energie a času nazbyt? Velká plemena často bývají ponechávány v útulcích, protože ne každý se o ně umí postarat. Vyberte si jednoho z větších pejsků a stane se strážcem vaší zahrady.

Lenivec
Pokud nejste aktivní typ, mopslík je pro vás ideální. Bude ještě línější jako vy.

Oříšek není jen k jídlu

Ne každý pes musí být aristokrat. Oříšek je lidově používané označení pejska, který je zmixovan z několika plemen. Oříšky jsou obvykle nejkrásnější pejsci. Mícháním plemen často dochází ke krásným abnormalitám, jako jsou modré oči u pejska s tmavou srstí. Kombinací plemen se vytvářejí také i velmi vtipné a neobvyklé typy psů. Oříšky jsou velmi vděčné pejsky, které bývají často neprávem odsunuty na druhou kolej. O to více ale dokážou milovat. Takže pokud chcete mít pejska, kterého nikdo jiný nemá, oříšek je to, co hledáte.

Oříšek
Mícháním plemen vznikají krásné a jedinečné psi.

První rande, druhé rande, člen rodiny

S pejskem se před adopcí doporučujeme seznámit. Během první návštěvy útulku si promluvte se zaměstnancem a řekněte mu, kolik času budete na pejska mít, jaký máte velký byt a zda máte děti. On vám na základě toho doporučí, jaký pejsek je pro vás ideální. Vyberte si toho, který se vám nejvíce líbí a vezměte ho párkrát vyvenčit. Pokud si sednete, je váš. Tímto seznamovacím kolem se vyvarujete tomu, že si adoptujete pejska, kterého nebudete zvládat a následně znovu skončí v útulku. Z takového scénáře by byl smutný i pejsek, i vy.

Štěňátko nebo dospělý jedinec?

Většina lidí si chce adoptovat štěňátko. Prožívat s ním každou chvíli od jeho narození je krásný zážitek. Adopci štěňata zvažujte zejména, pokud máte děti, které chtějí zároveň s pejskem vyrůstat. Pokud chcete pejska pro sebe nebo máte už starší děti, popřemýšlejte nad adopocí staršího pejska. Tito pejsci si už co-to odžil, jsou vychovaní a také klidnější. Koupě štěňátka je velká zodpovědnost. Během prvních měsíců mu třeba věnovat všechen svůj čas. Pokud si to nemůžete dovolit, nedělejte to.

Štěňata
Pro štěňata si třeba vyhradit všechen svůj volný čas.

Dejte jim svou lásku

Pejskové, které se ocitnou v útulcích, byly mnohokrát týrané a jejich předešlí majitelé s nimi nezacházeli nejlépe. Přestože si adpotujete smutného pejska, po pár měsících u vás doma se z něj stane zvířátko plné lásky.

Smutnej pejsek
I ze smutného pejska se po pár dnech stane váš nejlepší kamarád.

Jelikož podle nového zákona zvíře už není věc, třeba se k nim tak i chovat. Věnujte pejskům svůj čas, lásku a oni budou totéž dělat pro vás.

Šťastnej pejsek
Z každého pejska z útulku se stane štastný člen rodiny.
3.5 2 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0

Který rodinný psík se hodí do vaší domácnosti?

0

Vítá vás aquapark ve Velké Mederu

0

10 povelů, které můžete naučit vašeho psa

Navigácia

Magazíny