10 způsobů, jak kočky projevují lásku

Je kočkám opravdu všechno jedno? Nakrm mě, poškrabej mě a dej mi klid. Takto působí navenek většina koček. Kočky patří k domácím zvířatům, které nemají pochopení u mnoha lidí. Jejich projevování lásky je úplně jiné než u ostatních zvířat.

Lidé často odvrhnou koupi kočky, protože mají pocit, že je nebude mít dostatečně v lásce. To, že kočky projevují svou lásku jinak než ostatní zvířata je již dlouho známo. Zde je 10 způsobů, jak kočky projevují lásku.

Opírání se tlapkami

Když se o vás kočka opírá nebo vás až tlačí svými tlapkami, projevuje vám tak svou náklonnost. Pokud vaše kočka leží ve vašem klíně a tlapkami se vás dotýká, říká, že vás má ráda. Tento projev lásky může být i bolestivý, čímž je kočka spokojenější, tím silněji vás tlačí a může vás poškrábat svými drápy.

Dárek

Když vám kočka přinese malé mrtvé zvířátko, je to způsob, kterým říká, že vás má ráda. Přijatelnějším variantem je, když vám přinese nějakou hračku, kterou našla. Kočky nenosí dárky lidem, ke kterým neprojevují žádné city.

Hlava o hlavu

Tulení hlavy o hlavu je velmi zvláštní způsob jak projevit lásku. V kočičím světě je to ale běžné. Podle expertů si kočky takto označí svým pachem člověka, kterého považují za člena své rodiny.

Hlava o hlavu
I takto vědí kočky projevit svou náklonnost.

Z očí do očí

Pohled z očí do očí je považován za velmi intimní i u lidí. Stejně to vnímají i kočky. Při pohledu z očí do očí říkají kočky, že vám věří. Podle expertů se jedná o extrémní znak náklonnosti, který je přirovnáván ke polibku.

Ukázání bříška

Při zvířatech je typické, že neodhalí své břicho jen tak komukoliv. Břicho je jedním z jejich nejzranitelnějších míst a zvířata si ho většinou chrání. Pokud vám kočka ukazuje břicho, je to znakem, že se s vámi cítí pohodlně.

Pohodlná kočka
Takhle vypadá kočka, která se cítí pohodlně.

Zatočení horní části ocasu

Ocas kočky je ukazatelem její aktuální nálady. Ocasem umí kočka projevit uvolněnost, pozor, napětí, ale i náklonnost. Pokud ocas kočky směřuje nahoru a jeho konec je mírně zatočený, projevuje tím svou lásku. Ocasem může kočka i jemně vrtět. Toto nazývají odborníci šťastný ocasní tanec.

Ocas
Ocas řekne o náladě kočky hodně.

Jemné kousání

Nezlobte se na vaši kočku pokud vás jemně kouše do prstů. Je to jen další způsob, kterým projevují sympatie. Tento projev lásky může být trochu bolestivý, ale musíte to vaší kočce odpustit. Kočky si takto projevují lásku i navzájem mezi sebou a proto nerozumí, že vás to může bolet.

Otírání se o nohy

Otírání se o nohy je nejznámějším kočičím pohybem. Třeba ale myslet také na to, že kočky se často otírají i o neživé předměty, jen proto aby si poškrabali srst. Kočka si vás takto zároveň i označkuje a dá všem najevo, že jste její.

Otírání
Kočky se nejraději otírají o vaše nohy.

Předení

Předení kočky je krásný zvuk. Nezaměňujte si jedno předení s druhým. Každé předení znamená něco jiného. Od potěšení po vyjádření obav, strachu, hněvu. Pokud kočka vrní během vaší interakce s ní, je to projev lásky.

Vždy při vás

Pohnete se, pohne se i kočka. Sednete si, sedne si i kočka. Znáte to? Pokud ano, máte opravdu silné pouto se svým domácím mazlíčkem. Pokud se vaše kočka neví nabažit vaší společnosti, máte oboustranný vztah plný lásky.

Pronasledování
Pravá láska je, když vás kočka pronásleduje až do postele.

Stejně jako lidé, i každá kočka má jinou osobnost a proto nemějte obavy, pokud ta vaše nesplňuje všechny výše zmíněné kritéria. Kočky jsou zvířata, která svou lásku nedávají příliš najevo, ale je ji cítit z malých detailů jejich chování.

3 4 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky Psi

Jak představit miminko pejskovi

0
Novinky Psi

Zvířátko v domácnosti posílí imunitu miminka

0
Kočky Psi

Nemůžete si adoptovat zvířátko z útulku? Pomoci se dá i jinak

Navigácia

Magazíny