Jak zabránit štěňátku aby kousalo vše, co uvidí

Slovo štěňata si mnozí z nás neumíme představit bez slova kousání. Tito mladí pejsci teprve objevují svět. A jak se nejlépe dá svět objevovat? No přece ochutnávkou!

Když si pořídíte štěňátko, třeba počítat s tím že bude kousat všechno. Stůl, židle, mýdlo, vaši ruku, ten nový polštář, který jste si koupili – opravdu všechno. Tento zlozvyk sice víte svým malým pejskům odpustit, ale jakmile začnou růst, bude jejich kousání agresivněji a ničivější. Z tohoto důvodu je třeba odstranit nadměrné kousání už při štěňatech.

Výcvik
Se správným výcvikem víte každé štěně zbavit nadměrného kousání.

Proč štěňata koušou?

Nejčastějšími důvody proč psi koušou je nuda, stres a zábava. Stejně jako lidé, i psi potřebují něco dělat. A jelikož nevědí používat ovladač a pustit si jejich oblíbený seriál, dělají tu nejjednodušší věc, kterou dokáží. Koušou.

Kousání všeho
Štěňátko nevidí absolutně žádný problém v kousání všeho, co spatří.

Jak zastavit kousání

Abyste zabránili kousání je třeba dodržovat tyto 3 zásady. Manažovat čas, poskytnout zábavné prostředí a zajistit štěněti více cvičení a pohybu.

Správa času

Štěňátko musí být první měsíce pod neustálým dohledem. Bez dozoru, dokáže u vás doma napáchat takové škody, že to bude vypadat jako by se tudy přehnalo tornádo. Pokud jste doma, ale nechcete štěňátko pronásledovat na zcela každém kroku, můžete mu dát vodítko, jehož konec bude pouze táhnout za sebou. Vy tak uvidíte kam má štěňátko namířeno a dokážete ho zastavit, pokud se vybere někam, kde nesmí. Z vodítka nezapomeňte odmontovat vrchní část, kterou držíte v ruce a je většinou z plastu. Tak se vyhnete tomu, aby vám obúchalo a poškrábala nábytek nebo podlahu. Ideální je použít vodítko, které je ukončeno pouze látkou.

Poskytnutí zábavného prostředí

V první řadě, štěně by mělo mít na výběr z více hraček na kousání. Tak se dokážete vyhnout tomu, aby vám rozkousalo vaše oblíbené tenisky. Ano, ne všechna štěňata oblibě hračky pro ně určené ai přes tom, že je mají, uprednostia cokoliv lidské. Pokud už si vaše štěně oblíbilo nějaký lidský předmět, smiřte se s tím a dejte mu ho. Pokud se bude stále bavit s ním, vyhnete se tomu, aby rozkousat něco dalšího, co patří vám. Poskytnutí hraček na kousání je první krok ke tomu, aby štěňátko kousalo jen to co má.

Hračky můžete naplnit jejich oblíbenou odměnou. Myslete však na to, že odměny by měli sníst tak akorát. Pokud bude odměna pro ně běžná záležitost, přestanou se hračky dožadovat, protože se v ní nebude skrývat nic speciální.

Hračky pro štěňata opravdu nejsou jen marketingový tah, ale jejich nákup se vyplatí. Štěňátko se s hračkami dokáže zabavit a zapomenout přitom na to, jak moc mu chutnala ta noha od stolu.

Cvičení a pohyb

Štěňata mají obrovské množství energie a tak potřebují i ​​hodně pohybu. Pokud vidíte, že se štěně stále pouze dovádí, vezměte ho ven a zacvičte si s ním. Někdy i jednoduchý běh dokáže štěňátko úplně vyšťavit. Toto nepsané pravidlo skutečně funguje: „Unavené štěně nemůže kousat.“.

Spánek
Najoverenejším způsobem, jak zabránit kousání, je unavit štěňátko tak, že usne ještě předtím, než stihne zavřít očka.

Pokud si už opravdu nevíte dát se svým štěnětem rady, existuje mnoho cvičišť, které i z toho najneposlušnejšieho psa udělají absolutního milovníka lidí. Život se štěnětem přináší se sebou spoustu radosti, ale i námahy. Ta láska, kterou vám pejsek během jeho celého života dá, opravdu stojí za to.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky

Ježci – netradiční domácí mazlíčci

0
Kočky Novinky

Plánujete koupi kočky? Položte si nejprve tyto otázky

0
Psi

Který rodinný psík se hodí do vaší domácnosti?

Navigácia

Magazíny