I malý hlodavec umí zaujmout velké místo

Hlodavci jsou milí společníci, kteří si doslova oblíbili lidskou přítomnost. Jejich velikost nemá nic společného s náročností o jejich péči. Každé zvířátko potřebuje náležitou pozornost, odmění se vám za ni svou nekonečnou láskou.

Myši, potkani, křečci či zajíci, všichni tito chlupáči jsou oblíbenými domácími mazlíčky zejména u dětí. Ne každý hlodavec je však vhodný pro ty nejmenší. Přečtěte si, co všechno s sebou přináší chov malých čtyřnohých čumáčkem.

Tiché společnice myšky

Tiché společnice myšky

Myši i krysy jsou velmi tiší společníci, což jim dává obrovskou výhodu oproti například hlučnějšího křečkovi. Myšky se dále uspokojí i s malým výběhem, což z nich dělá ideální zvířátka do menších bytů. Péče o ně zvládne i začátečník. Pokud začínáte s chovem hlodavců, právě myš je skvělým výběrem. Mnoho lidí se myší bojí, a přitom na to nemají nejmenší důvod. Domácí myšky jsou zcela neškodné a velmi roztomilá zvířátka. Rádi se učí různé kousky, čímž jen dokazují svou společenskost. I malá myšička má v sobě obrovskou charisma a umí vám rychle přírůst k srdci.

Křečci ožívají v noci

Křečci - častí uprchlíci

Chov křečků vyžaduje dostatek času. Třeba mu pravidelně čistit klec, navštěvovat veterináře a samozřejmě dokupovat krmivo. Křečci často zkoušejí trpělivost svých majitelů, kdy například odmítají potravu, na kterou jsou zvyklí. Křeček je často chronický uprchlík, a proto se vám bude trpělivost hodit i při jeho hledání po bytě.

Křečci jsou občas nedůvěřivé vůči lidem. Je to však velmi milý hlodavček s malými chutnými očky, který si okamžitě podmaní celou domácnost. Chovejte ho však ideálně v místnosti, kde nespíte, protože jsou to noční tvorové, které dělají největší hluk, právě když spíte.

I potkan má svůj oblíbený seriál

Inteligentní krysy

Názory lidí na krysy jsou rozporuplné. Mnoho lidí je nemůže ani cítit, nadšenci chovu potkanů na nich zase nedají dopustit. Pravdou je, že jsou to ideální společné zvířata, která zbožňují lidskou pozornost. Rádi sledují televizi nebo odpočívají spolu se svým majitelem.

Potkani jsou velmi inteligentní. Patří k těm nejčistotnejším zvířatům vůbec. Je známo, že potkan si dokonce ukládá jídlo podle velikosti a podle toho, jakým způsobem ho bude jíst. Každý potkan má svou vlastní osobnost, nepotřebuje toho k životu mnoho, stačí mu vaše plná pozornost a láska.

Činčila se koupe v prachu

Činčila se koupe v prachu

Činčila je naopak velmi choulostivé zvířátko. Je citlivá na hluk, vlhkost i teplo. Při jejím chovu si musíte dává pozor na mnoho věcí, jinak může mít váš domácí mazlíček vážné zdravotní problémy. Potřebuje také hodně pohybu, takže rozměrově jí vyhovuje spíše klec pro fretku.

Činčila má i jednu výjimečnou vlastnost, svou srst si udržuje krásnou díky pravidelnému koupání ve směsi jemného prachu a písku. Tuto speciální směs byste měli měnit každé dva až tři týdny kvůli možným bakteriím. Vaše činčila se skvěle zabaví s hračkami, je to zvědavé a velmi aktivně stvoření.

Mořské prasátko potřebuje společnost

Mořské prasátko potřebuje společnost

I vy jste patřili v dětství do rodiny, která měla doma mořské prasátko? Morče patří k nejčastěji chovaným druhům hlodavců na planetě. Jsou to velmi společenské tvory. Jejich mláďata se rodí plně vyvinuté a připravené na samostatný život.

Tyto velmi šikovné zvířátka vědí rozeznávat základní barvy a jejich horní hranice slyšitelnosti je o několik tisíc hertzů vyšší než naše. Pokud chováte pouze jedno morče, může se cítit osamělé, a proto mu musíte věnovat dostatek lásky. Jejich klec se doporučuje postavit na místo, odkud vás mohou vidět a slyšet co nejlépe.

Zajícům chutnají vaše kabely

Zajícům chutnají vaše kabely

Králíky jsou věrní společníci, kteří se rádi přitulí i pohrají. Zajíci rádi pobíhají po bytě či domě, ale důležitá je při jejich chovu i klec. Dejte vašemu kámošovi dostatek hraček na okusování, aby se nevrhl například na vaše kabely. Zajíc je poměrně snadno vycvičitelný, ale třeba při jejich výcviku zpočátku dávku trpělivosti. Důležité je naučit ho chodit na záchod, který má v kleci. Jinak vám bude špinit po celém bytě.

Nachází se také ve vaší domácnosti malý křeček či mořské prasátko?

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky

Věci, které je třeba zvážit před koupi domácího zvířátka dítěti

0
Kočky Novinky Psi

Potraviny, které vašim chlupáčům škodí

0
Novinky Psi

Zvířátko v domácnosti posílí imunitu miminka

Navigácia

Magazíny