Jak představit miminko pejskovi

První miminko zamává nejen vaším životem, ale zároveň změní i celý svět vašeho zvířecího miláčka. Dům se najednou naplní novým nábytkem, středem vaší pozornosti bude malý človíček, který s sebou přináší i mnoho hluku a nových vůní. Psíci milují svou denní rutinu, jak je ale připravit na příchod narušitele jejich zvyklostí?

S přípravou začněte ještě před porodem

Váš pejsek potřebuje čas, ideálně proto začněte s poznáváním miminka alespoň 3 – 4 měsíce před porodem. Postupně přidávejte nábytek. Nechte pejska zvyknout si na postýlku, později přebalovací pult, ohrádku, hrací deku, kočárek. Pokud po porodu nebude mít pejsek přístup do dětského pokoje, omezte ho již nyní. Samotný příchod miminka by neměl znamenat velké a okamžité změny. Ty jsou pro psa stresující.

Miminko a pes
Miminko obrátí svět vzhůru nohama nejen vám, ale i vašemu miláčkovi.

Seznamte ho s novými pachy

Miminko s sebou přináší mnoho nových vůní. Mýdla, olejíčky, nové prací prostředky. Nakupte tuto kosmetiku ještě v předstihu a nechte svého pejska vše očichat. Když miminko přijde na svět, už bude tyto vůně znát. Pokud mají vaši přátelé nebo rodina malé děti a miminka, zavolejte je na návštěvu.

Pláč a žvatlání miminka

Drobeček ještě nemusí být na světě, ale váš pejsek už může poznávat zvuky, které vydávají děti. Ideálně by je měl ignorovat. Na internetu najdete nahrávky pláče či žvatlání dětí. Na začátku budou pro psa rušivé, ale zvykne si a nebude jim věnovat pozornost. Za dobré chování ho nezapomeňte odměnit.

Dítě vyrůstá se psem
Váš pes by neměl vnímat příchod dítěte jako něco negativního. Právě naopak. Získává přítele na celý život.

Určujte hranice a nezapomeňte pochválit

S miminkem přicházejí omezení. Pejsek neví, co všechno si může dovolit, a proto je třeba ho usměrňovat. Pokud jste ho ještě nenaučili základní povely, nyní je nejvyšší čas. Váš pejsek by měl vědět, co znamená, pusť, sedni, na místo. Hračky pro děti a pejsky jsou si velmi podobné. Aby váš miláček nekradl hračky miminku, musí ovládat povel „pusť“. Za každé uposlechnutí si zaslouží pamlsek.

Když se pejsek seznamuje s miminkem

Pejsek je radostí bez sebe, i když se vrátíte domů z obchodu. Představte si, že vás uvidí až po několika dnech. Od samé lásky vás chce celou olízat. Seznámení s miminkem odložte až po tomto uvítacím ceremoniálu. Ukažte svému pejskovi, že i vy se velmi těšíte z vašeho setkání. Pokud máte možnost, poproste manžela, aby před vaším příjezdem pejska vyvenčil. Takto si vybije energii a později bude klidnější.

Seznámení s miminkem by mělo probíhat bez stresu. Ukažte své miminko pejskovi a nechte ho očichat a olíznout nožičky. Neumíte s jistotou předpovědět, jak se zachová váš pejsek. Proto je lepší nechat očichat nožky a ne hlavičku.

Dítě a pes
Děti i psi jsou velmi upřímné a laskavé bytosti. Budou společně vyrůstat a navzájem se chránit.

Tipy na závěr

  • Denní rutina by měla pokračovat i nadále. Pejska venčete a krmte ve stejnou dobu, na jakou byl zvyklý.
  • Příchod děťátka by neměl být stresující, připravte něj psa dopředu.
  • Váš pes si musí pomalu zvykat, že už není středem vesmíru. Dávejte mu však stále najevo svou lásku.
  • Nevyhazujte vašeho psa z pokoje, pokud na to nebyl zvyklý. Namísto toho mu připravte měkkou podestýlku, kde si může lehnout a mít vás i miminko stále na očích.

Psi jsou mimořádně citlivá a moudrá zvířata. Na nového človíčka a méně vaší pozornosti si musí zvyknout. Dopřejte mu trochu času a určitě se stane nerozlučným přítelem a ochráncem svého nového bratříčka nebo sestřičky.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Ptáci

Těchto 5 ptáků si rozhodně nekupujte do bytu!

0
Kočky Novinky Psi

Potraviny, které vašim chlupáčům škodí

0
Novinky Psi

Jak představit miminko pejskovi

Navigácia

Magazíny