Nemůžete si adoptovat zvířátko z útulku? Pomoci se dá i jinak

Podmínky, v jakých opuštěné psy či kočky v útulcích žijí, nejsou ideální. Pracovníci dělají vše pro jejich štěstí a bezpečnost, ale mnohé zařízení nemají dostatek finančních prostředků ani prostoru. Stovky chlupáčů hledající trvalý domů se tak musejí uskromnit s malými výběhy, životem bez hraček a bez lidské pozornosti. Co můžete udělat pro zvířata v útulcích, pokud nemáte možnost adoptovat?

Podarujte věci, které již nepotřebujete

Materiální výpomoc vás nemusí vyjít draho. Pomůžete iv případě, že do útulku přinesete staré či nepotřebné věci, které vám více neslouží. Čisté staré oblečení (bavlněné), deky, plachty a jiné textilie zahřejí zvířata během zimy. Staré hračky (například i dětské gumové hračky) potěší nejednoho chlupáče. Také můžete přinést staré misky nebo nádoby, které již v kuchyni nepotřebujete.

Přiložte ruku k dílu, nejen venčením

Téměř žádný útulek neodmítne pracovní výpomoc. Pokud máte trochu volného času a chcete ho věnovat dobré věci, zvažte dobrovolnictvím v útulcích. Kromě venčení můžete pomáhat s krmením zvířat, čištěním klecí, úklidem areálu, odpratávaním sněhu nebo drobnými opravami.

pomoc v útulku
Kromě venčení můžete nabídnout pomoc i v areálu útulku.

Nakupte věci, které v útulcích opravdu potřebují

Pokud se rozhodnete pomoci domácích mazlíčků z vlastní kapsy, nakupte věci, které skutečně potřebují. V útulcích se sejde krmivo pro dospělé psy a kočky, ale i pro koťata a štěňata. Můžete přinést granule i konzervy. Obojky, postroje a klece nemusí být speciální drahé, raději vezměte více levnějších kusů. Důležité jsou sterilní gázy a obvazy, savé podložky, hygienické ubrousky, rukavice, dezinfekční prostředky určené pro zvířata i lidi (například dezinfekční mýdla na ruce).

Nabídněte finanční výpomoc

Kromě materiální pomoci můžete přispět i finančně. Nejnákladnější je veterinární péči, na kterou množství útulků nemá dostatečné prostředky. Přispět můžete na konkrétní zvířátko nebo poskytnout finance na chod veterinární ambulance, která tak bude moci zajistit léky a ošetření více zvířat.

pes po operaci
Zdravotní péče, kterou zvířata potřebují, je finančně nákladná.

Vezměte si zvířátko do „dočasky“

Pokud nejste připraveni adoptovat, opuštěné zvířátka si můžete vzít do dočasné péče. Útulek tak bude mít více prostoru a času na péči o více zvířat. Tuto možnost je třeba důsledně zvážit. Máte na dočasnou péči dostatek času, dokážete zajistit krmivo, pomoci zvířátku zotavit se po léčbě či podat léky? Myslete také na to, že i když u vás chlupáč stráví několik týdnů či měsíců, pokud si najde trvalý domov, budete se s ním muset rozloučit.

1 1 vote
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky

Ježci – netradiční domácí mazlíčci

0
Psi

10 povelů, které můžete naučit vašeho psa

0
Hlodavce

Vše, co byste měli vědět před koupí křečka

Navigácia

Magazíny