6 top plemen psů do bytu

Chlupatý gauč, štěkání, rozčílení sousedé a hyperaktivní pes, který z nudy okusuje nábytek. I takto může vypadat vaše domácnost, pokud chováte v bytě psa. Ne všechna plemena jsou vhodná pro život v omezeném prostoru. Samozřejmě dobrá výchova i povaha konkrétního psa v tomto hrají roli. Pejsek z ulice s nejasným původem může být také úžasným společníkem v malém bytě. Některá plemena jsou však přímo vyšlechtěná pro chov v interiéru.

Čivava vám dá celé svoje srdce

Čivava pes do bytu
Čivavy svého pána úplně zbožňují.

Nejmenší psíci na světě milují společnost svých pánů, postačí jim i poměrně málo pohybu. Čivavy jsou považovány za „hračkářské“ psi, ale nenechte se oklamat. Jsou sice malé, ale mají velmi silné povahy. Problémem u čivav může být nervózní štěkot. Oblibují zejména svého pána, a proto nemusí být nejpříjemnější vůči cizím lidem či zvířatům. V bytě se nejlépe snášejí s jinými čivavami. Ostatní plemena jim nemusí být po chuti. Na druhou stranu vám čivava dá neskutečné množství lásky.

Mopslík vás rozesměje

Mopslík pes do bytu
Mopslíci jsou milí a neskutečně směšní psi.

Mopslíci jsou malí, mají krátkou srst a vycházejí se všemi. S lidmi, jinými psy a dokonce i kočkami. Tito malí pohoďáci rádi spí, odpočívají a každý den jim postačí i malé procházky. Při fyzické aktivitě a horkém počasí na ně dávejte pozor, díky svému plochému čumáčku mohou mít problém s dýcháním. Mopslíci potřebují na štěkot opravdu dobrý důvod. Jsou to tiší společníci, co potěší nejen vás, ale i sousedy. Jako bonus vás jejich výrazy obličeje a chování určitě rozesměje.

Chrti jsou pohodoví společníci

Chrt pes do bytu
Chrti jsou známí jako závodníci, přesto jsou skvělými společníky v bytě.

Chrti jsou známí především svou rychlostí, elegancí a dlouhými štíhlými nohami. Možná vás to překvapí, ale chrti se perfektně hodí do bytu i k malým dětem. Mají velmi příjemnou povahu a snesou se i s jinými pejsky. Rádi odpočívají a polehávají většinu dne. Denní procházky jsou samozřejmostí, ale mnoho aktivity nevyžadují.

Bišonek je mimořádně hravý

Bišonek vhodný pes do bytu
Jako malé sněhové koule, co říkáte?

Bišonci patří k nejoblíbenějším psům do bytu. Mají sice delší srst, ale chlupatý gauč vám nehrozí. Bišonka byste ale měli každý den vyčesat a očistit. Na bílé srsti je špína vidět téměř okamžitě. Bišonci jsou poměrně tiší psi a jsou známí i tím, že výborně vycházejí s lidmi, i s jinými zvířaty.

Buldok nejraději odpočívá

Anglický buldok a francouzský buldoček
Který se vám líbí víc? Anglický buldok nebo francouzský buldoček?

Buldoci patří k nejlínějším psům. Dají vám spoustu lásky, jako i jiní psi. Ke štěstí jim stačí skutečně krátké procházky. Zbytek dne si rádi pochrupávají. Buldoci jsou perfektní psi do bytu. Mají krátkou srst. Pokud je pro vás buldok příliš velký, zvažte francouzského buldočka. Jsou stejně milí, jen o něco menší.

Jorkšírský teriér miluje mazlení

Jorkšírsky teriér
Jorkšírský teriér se stále těší popularitě.

Podobně jako čivava i jorkšírský teriér patří k malým „hračkářským“ pejskům se svéráznou povahou a tendencí k nesmyslnému štěkotu. Nedůvěřují cizincům, ale svému pánovi dají všechnu pozornost a lásku. Nepříjemným společenským situacím dokážete předejít důsledným tréninkem.

Ať už si zvolíte jakékoli plemeno nebo nalezence z ulice, nejdůležitější je správná výchova a trénink. Každý pejsek vás bude považovat za střed vesmíru.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky Psi

Psíci, s nimiž se rozhodně nebudete nudit

0
Koně Novinky

Zvládne péči o koně každý?

0
Kočky

Jak seznámit kotě se starší kočkou?

Navigácia

Magazíny