Jaká psí rasa se nejlépe hodí k vaší povaze?

Pokud jste někdy posuzovali něčí charakter podle toho, jakého pejska vlastní, nebyli jste až tak daleko od pravdy. Také některé studie dokazují, že lidé mají tendenci vybírat si čtyřnohého přítele tak, aby měli spolu něco společného. Jaká rasa nejlépe sedla k vaší povaze?

Pokud si jednou řeknete s pejskem pověstné „ano“, pravděpodobně to bude vztah na celý život. Na rozdíl od partnerského života se v tomto případě protiklady nepřitahují. Povaha psa musí mít společné rysy s tou vaší, jinak byste většinu času nesmyslně bojovali. Jaký pán, takový pes. Výběr psího miláčka je často odrazem vás samých. Pokud si například zvolíte pasteveckého psa, jste člověk, který má rád venkovní prostředí a přírodu. Jaké typy psů a lidí rozeznáváme?

Pořekadlo jaký pán, takový pes
Jaký pán, takový pes – lidé si často vybírají čtyřnohého kamaráda podle své povahy.

Nezávislý cestovatel

Psi i lidé jsou společenské tvory, avšak mezi oběma skupinami se najdou výjimky. Pokud trávíte hodně času v zaměstnání nebo často cestujete, potřebujete psa, který je samostatnější než jiná plemena a nepřekáží mu rušnější životní styl. Mezi takové psíci patří například aljašský malamut, barzoj, šar pej, případně labrador či papilon.

Povaha nezávislý cestovatel
Někteří pejsci vysloveně milují rušný životní styl.

Nadšenec fitness stylu

Milujete přírodu a aktivní pohyb venku. Téměř každý pes má rád procházky a sem-tam trocha běhu. Některá plemena sdílejí takovou vášeň ještě o něco intenzivněji. Je to například dobrman, irský a anglický setr, border kolie, dalmatin či výmarský ohař. Právě tyto psy zbožňují skutečně dlouhé procházky a nepřekážejí jim ani kilometry běhu. Jsou to prostě sportovci od narození tak jako vy.

Středobod pozornosti

Rádi pořádáte párty, jste zanícený dobrovolník nebo notoricky známý kamarád, který nikdy neodmítne pozvání na kávu? Vy i váš pes toužíte po uznání a rádi se setkáváte s novými lidmi. Vaším parťákem je v tomto případě anglický setr, labrador, sibiřký husky či bišónek. Ideální psí kamarádi jsou i pudl nebo francouzský buldok. Milují pozornost a jsou dobrými vrátnými, protože jim nic a nikdo neunikne.

Povaha středobod pozornosti
Tyto psi také touží po neustálé pozornosti přesně tak jako jejich majitel.

Milovník dětí

Pokud se nejlépe cítíte v přítomnosti dietou, je vám podobný například bígl nebo boxer. I jezevčíci milují dovádění a hraní si s malými dětmi. Máte ochranářský pud, ale rovněž i vnitřní dítě, které nikdy úplně nevyrostlo.

Povaha milovník dětí
Jezevčík se skvěle hodí do rodiny s dětmi.

Domased

Jednou vás bolí koleno, jindy se zase ozývá revma. Vždy si najdete způsob, jak se vymluvit z procházky. Jste na tom podobně jako bulmastif, bernardýn nebo ši-cu, kterým často stačí pohyb kolem domu nebo jen krátká procházka. Vaším protikladem jsou vždy akční teriéři.

Aristokrat

Aristokratický zjev chrtů či naháčů, jejich elegantní pohyby a vyzařování je typické i pro jejich majitele. Lidé, kteří si zvolí tuto rasu, většinou působí vznešeně a možná občas trochu chladně. Dají si záležet na svém vzhledu, ale jsou velmi rezervovaní. Od lidí si drží přirozený odstup. Ve společnosti svých přátel jsou velmi společenští a oblíbení. Stejně jako psí atleti, i jejich majitelé si dávají záležet na své postavě a zdravém životním stylu.

Pracant

Ten, kdo si pořídí usilovné a pracovní plemeno jako německý ovčák nebo border kolie, nemůže být pasivní. Pokud potkáte člověka s vlčákem, rozhodně je to typ, se kterým se nudit nebudete. Pracanti jsou veselí lidé, kteří milují výzvy a vyhledávají stále nová dobrodružství. Jsou přirození, ale občas přijdou i s módními výstřelky. Tak jako němečtí ovčák či borderku jsou emancipovaní, sebevědomí a pracovití. Mají smysl pro spravedlnost a důkladnost.

Pes povaha pracant
Border kolie potřebuje aktivního majitele, který neustále vyhledává nové výzvy.

Flegmatik

Z něžných veľkáčov, jakými jsou buldok, německá doga nebo baset, srší už na míle obrovská pohoda. Jsou to přítulní obři. Jejich majitelé působí rovněž klidným a vyrovnaným dojmem. Jejich flegmatismus okolí lze občas irituje, ale oni si z něj nic nedělají. Netrápí se tím, co si o nich myslí okolí a s úplným klidem řeší i složité situace. Na druhou stranu nemají rádi stres a nátlak. Jejich zjev je nepřehlédnutelný, kráčejí s nejnovějšími trendy a mají rádi extravaganci.

Jakého pejska máte doma vy? Máte podobné povahy?

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Kočky Psi

Nemůžete si adoptovat zvířátko z útulku? Pomoci se dá i jinak

0
Novinky

Ježci – netradiční domácí mazlíčci

0
Novinky Ptáci

Proč potřebují papoušci zelené krmivo?

Navigácia

Magazíny