Sova jako domácí zvířátko

Rozálka, Hedwiga – říkají vám tato jména něco? Nejen filmoví hrdinové mohou mít sovu jako domácí zvířátko. Ve filmech, knihách a televizních seriálech jsou sovy prezentovány jako přátelské, inteligentní a láskyplné zvířata. Pokud zvažujete jejich koupi, myslete však na to, že filmy vám neukáží všechno o těchto zvířatech. Před jejich koupí byste se měli pořádně zamyslet a zvážit, zda se o tak náročného miláčka jako je sova, dokážete postarat.

Mladá sova
Mladé sovy mají v obličeji krásný výraz, ale neunáhlete se s jejich koupí jen kvůli němu.

Vyžadují hodně prostoru

Žijete v bytě? V tom případě sova není pro vás vhodný domácí mazlíček. Sovy pro svůj život potřebují velké klece (mnohonásobně větší než papoušci), které by měly být uvnitř v domě, ale i ve venkovním prostoru. Kromě toho musí být pravidelně vypouštěny, aby si mohli zalétat.

Klec
Velká klec je pro život sovy v domácnosti povinností.

Nezávislí jedinci

V přírodě se sovy vyskytují samotě. Nevycházejí dobře s jinými ptáky. Sovy jsou zvyklé na život osamělých lovců, takže pokud bude vaše sova trochu antisociální, je to zcela přirozené.

Sovy si během života vyberou jednoho jedince, se kterým se spojí a skamarádí a máte velmi velkou šanci, že se jím stanete právě vy. Když se sovy s někým sblíží, stanou se kamarády na celý život. To může ale znamenat, že sova nebude dobře snášet, když se o ni nebudete moci starat vy a může upadnout do deprese, která může vést až k smrti zvířátka.

Kamarád
Pokud si vás sova vybere, stanete se jejím životním partnerem.

Speciální strava

Pokud před sovu dáte semínka, ovoce, zeleninu nebo jiné jídlo typické pro ptáky, je možné, že ho ani nerozpozná jako jídlo. Sovy jsou masožravci a musíte je tak krmit i když nežijí ve volné přírodě. Ideální jsou myšky, malé králíky, morčata nebo malé slepice. Sovy jsou chaotický jedlíci a zůstává po nich nepořádek. Pohled na rozjedené malá zvířátka není pro každého.

Pozor na jejich ostrý zobák

Soví zobáky jsou přizpůsobeny na trhání velkých kusů masa. Pokud cítíte, že je sova nespokojená, raději se od ní vzdalte. Taková sova dokáže udělat velkou škodu vám i vašemu majetku.

Pokud se rozhodnete pořídit si sovu, myslete na následující:

  • Pokud se s vámi sblíží, musíte se jí věnovat po celý její život.
  • Potřebujete klec i v interiéru i exteriéru.
  • Její krmení vyžaduje silný žaludek.
  • Pozor na ostrý zobák.
4 9 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Kočky Novinky

Plánujete koupi kočky? Položte si nejprve tyto otázky

0
Hlodavce Novinky

I malý hlodavec umí zaujmout velké místo

0
Kočky Psi

Nemůžete si adoptovat zvířátko z útulku? Pomoci se dá i jinak

Navigácia

Magazíny