Vše, co byste měli vědět před koupí křečka

Křečci se stanou prvním domácím zvířátkem mnohých lidí. Plánujete i vy koupit svému dítěti nebo sobě křečka? Přečtěte si vše, co o těchto mini kuličkách s nohama potřebujete vědět.

Myslete na jejich krátkou délkou života

Mnoho rodičů kupuje svým dětem zvířata, protože je to způsob, jak jim ukázat, že smrt je běžnou součástí života. Délka života křečků se pohybuje od 1 a půl roku do 3 let. Při koupi křečka nepočítejte s tím, že budete mít zvířátko na dlouhou dobu.

Nejběžnejší typy křečků

Syrští křečci se nejčastěji stávají domácím mazlíčkům. Vzrůstem jsou tito křečci největší druh. V kleci by měly být sami, protože pokud je jich v ní více, mají ve zvyku mezi sebou bojovat. Při interakcí s lidmi jsou klidní a jednoduše se s nimi manipuluje.

Trpasličí křečci jsou více sociální a raději se zdržují v přítomnosti jiných křečků. Pokud chcete mít v kleci více než jednoho, dbejte na to, aby šlo o stejný druh. Tento typ křečků je známý svou rychlostí a mrštností, a proto je i mírně náročnější na manipulaci.

Čínští křečci jsou velikostí a vzhledem podobní trpasličím, ale upřednostňují samotu. Nejsou tak rychlí a jednoduššej se s nimi manipuluje.

Manipulace
Syrští křečci nejlépe zvládají manipulaci a interakci s lidmi.

Klec a jiné potřeby

Klec by měla být drátovaná nebo plastová. Snažte se vyhnout akváriem, které nejsou dostatečně ventilované a také klecím plným plastových překážek, které sice vypadají zábavně, ale špatně se čistí. Jelikož klec budete čistit minimálně jednou nebo dvakrát týdně, jednoduché čištění je priorita číslo jedna. Spodní část klece musí být naplněna pilinami, které by neměly být parfémované.

Klec by měla obsahovat kolo, ve kterém může zvířátko běhat, misku na jídlo a láhev s vodou. Kromě těchto nezbytných záležitostí myslete i na hračky. Jsou to zejména hračky na kousání, díky kterým si křeček udrží zdravé zuby. Kromě toho můžete do klece koupit překážku, na níž se vyběhá a zabaví.

Hračky pro křečka
Křečci jsou zvířata, která se rády hrají a pobíhají přes překážky.

Kreččí dieta

Tyto zvířátka by měli každý den dostat čerstvé granule, které koupíte ve zverimexu. To však nestačí. Křečci jsou vybíraví a nezvyknou sníst všechny semínka, které budou v balení. Jejich každodenní stravu byste měli doplňovat ovocem a zeleninou.

Křečci jsou, co se týká péče, velmi jednoduché zvířátka a jsou ideální pro lidi, kteří nemají na svého domácího mazlíčka až tak moc času.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Kočky Psi

Nemůžete si adoptovat zvířátko z útulku? Pomoci se dá i jinak

0
Psi

Jak zabránit štěňátku aby kousalo vše, co uvidí

0
Ptáci

Těchto 5 ptáků si rozhodně nekupujte do bytu!

Navigácia

Magazíny