Věci, které je třeba zvážit před koupi domácího zvířátka dítěti

Domácí zvířátka jsou láskyplným přírůstkem do rodiny, ale není třeba je kupovat bez rozmýšlení. Zejména, když je to domácí zvíře pro dítě. Před koupí třeba zvážit několik faktorů a rozhodnout se, zda je vaše rodina opravdu připravena na tento závazek. Nikdo nechce, abyste museli zvířátko nakonec někomu darovat nebo dát do útulku. Z toho byste byli smutní vy, vaše dítě a zejména zvířátko.

Výhody domácího zvířátka

Začněme s tím příjemným. Zvířátko pro dítě představuje nového kamaráda, se kterým se může dennodenně hrát. Naučí ho odpovědnosti a podpoří v něm pečlivou stránku.

Domácí zvířátko dokáže utužit rodinu. Pravidelné hraní si se zvířátkem znamená i společné trávení času s rodinou. Zvíře dokáže vyvést různé rošťárny, na které budete za pár let s láskou a smíchem vzpomínat.

Výzkum prokázal, že zvíře může zmírnit alergie dětí a že děti, které od nízkého věku žijí v domácnosti se zvířátkem, jsou zdravější.

Dítě

Dítě si dokáže se zvířetem vytvořit vztah jako s nikým jiným.

Nekupujte koně, pokud máte rozpočet pouze na křečka

Ano, i peníze jsou jeden z faktorů, které je třeba zvážit před koupí domácího zvířátka. Do zvířete budete muset investovat peníze. Před koupí si udělejte rešerši a zjistěte, jak jsou různá zvířátka finančně náročné.

Pochopte závazek, do kterého vstupujete

Zjistěte si, co zvíře potřebuje a kolik času mu třeba věnovat. Dokážete se o něj postarat? A hlavně, je to zvíře vhodné jako domácí mazlíček pro vaše dítě? Nedělejte ukvapená rozhodnutí, které můžete později litovat vy, ale hlavně váš potomek.

Načasování je důležité

Nekupujte zvíře když vy nebo vaše dítě nejste na něj připraveni. Myslete na věk vašeho dítěte a věk, kterého se dožívá dané zvíře. Pokud koupíte teenagerovi kotě, je možné, že se o něj v jeho posledních letech budete starat jen vy. Na druhou stranu, nemluvně si zvířátko nedokáže užít tak, jak si ho užije starší dítě.

Které zvířátko je pro vás vhodné?

Nad touto otázkou se před koupí musíte pořádně zamyslet. Ano, většina dětí by nejraději měla doma opici, koně nebo slona. Tyto přání se jim, bohužel, ve většině případů nesplní. Ideální je začít se zvířátkem, o které se netřeba tolik starat, abyste si vy i vaše dítě zvykli na nového člena rodiny.

Dívka a pes
Před koupi zvířete třeba racionálně zvážit všechny okolnosti a nenechat se přesvědčit úpěnlivým proseb vašeho dítěte.

Co všechno je třeba před výběrem zvířátka zvážit:

  • Kolik času denně, týdně a měsíčně mu můžete věnovat?
  • Jak velký prostor mu víte poskytnout?
  • Zvládne se o něj starat i vaše dítě?
  • Nebude tento druh zvířete překážet sousedům?
0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky

Vítá vás aquapark ve Velké Mederu

0
Psi

Který rodinný psík se hodí do vaší domácnosti?

0
Psi

Co dělat, když se váš pes bojí bouří

Navigácia

Magazíny