I plazi jsou pěkné domácí zvířata

Plazi. Tvory, kterých se mnozí lidé straní a se strachem v očích od nich odskakují. I tato zvířata však mají své kouzlo. Přečtěte si o 4 plazech, kteří možná změní váš pohled na těchto živočichů.

Když myslíte na rozkošné mazlivé zvířátka, plazi zřejmě nejsou to, co vám napadne jako první. Štěňata, koťata, opice, pandy a další chlupaté zvířata jsou většinou lidí označovány za ty nejroztomilejší. I plazi však mají něco do sebe a ve vašem okolí se možná vyskytuje více milovníků plazů než si myslíte.

Pomoc, had!

Toto je obvyklá reakce lidí při jejich setkání s hadem. Málokdo si však uvědomuje, že ne všichni hadi jsou kobry. Ne všichni hadi jsou jedovatí a ne všichni hadi se vás snaží uškrtit. Terárium se velmi jednoduše stane současně interiérovým doplňkem a domovem vašeho nového spolubydlícího. Hadi, kteří jsou vhodní jako domácí mazlíčci, nedorostou do nadměrných rozměrů. Většině z nich postačí jako krmivo hmyz, případně menší hlodavec, například myška.

Vhodné druhy:

  • Užovka červenobruchá
  • Užovka frkání
Had
Ne všichni hadi musí nahánět hrůzu.

Pancíř se čtyřmi nohami

Ano, takto bohužel vnímá mnoho lidí želvy. Pokud nemají více než 100 let, nejsou velikosti telátka a zavřené za plotem v zoo, hodně lidem na ně ani nepadne zrak. Tyto často nedoceňované zvířátka jsou příjemnými společníky na doma. Máte na výběr z vodních želv, které si budou celý den plavat ve vodě a suchozemských želv, které můžete klidně nechat volně pobíhat po bytě.

Jediné, na co si při volném výběhu třeba dávat pozor, jsou jejich ostré zuby. Také byste měli odstranit místa, kde se mohou skrýt, protože hrozí, že jejich nenajdete a budete pár dní chodit po bytě a pátrat. Želva je schopna přežít i hodinu praní v pračce, do které bez vašeho vědomí vlezla. Tento tvor se stane vaším dlouhodobým společníkem v domácnosti. Želvy třeba krmit masovou i zeleninovou stravou.

Vhodné druhy:

  • Želva písmenková ozdobná
  • Želva zelenavá
Želva
Želvu můžete klidně nosit i na rukou.

Fascinující chameleon

Chameleon, si díky své schopnosti měnit barvu kůže, získal srdce mnoha lidí. V přírodě se nachází více než 180 druhů chameleonů, ale pouze pár z nich, může být i domácím zvířátkem. Chameleoni jsou nároční na údržbu a nedoporučují se pro lidi jako jejich první ještěrčí zvířátko. Zkušený chovatel s nimi nebude mít žádný problém. Hlavní složkou jídelníčku chameleona je hmyz.

Vhodné druhy:

  • Chameleon jemenský
Chameleon
Chameleoni jsou fascinující zvířata, které dokáží měnit barvu kůže na základě jejich aktuálních pocitů (například strachu nebo hněvu).

Slyšeli jste už o gekonech?

Tyto malé usměvavé plazi jsou ideální do domácnosti. Jsou vhodné i pro nováčky, protože nevyžadují mnoho péče. Některé druhy se se správnou péčí dožívají až 20 let. Gekoni jsou dokonce i pomocníci v domácnosti. Díky tomu, že konzumují živý hmyz, budete mít doma o něco méně otravných poletujících živočichů, jako jsou mouchy a komáři.

Vhodné druhy:

  • Gekon zlatý
  • Gekon obrovský
  • Gekon leopardí
Gekon
Gekon leopardí má krásné zbarvenou kůži pokrytou skvrnami.
4 1 vote
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Novinky Psi

Jaká psí rasa se nejlépe hodí k vaší povaze?

0
Kočky Novinky

Plánujete koupi kočky? Položte si nejprve tyto otázky

0
Novinky

I plazi jsou pěkné domácí zvířata

Navigácia

Magazíny