Psíci, s nimiž se rozhodně nebudete nudit

Patříte mezi aktivní a neposedných lidí, ale chybí vám při vašich aktivitách milující společník? Aktivní a energický pes je pro vás možná tím pravým řešením. Ještě před tím, než si pejska pořídíte, promyslete si pár důležitých věcí. Pokud mu nebudete schopni dát vše, co potřebuje, bude trpět nejen pejsek, ale i vy. V opačném případě vás čeká chlupatý parťák na celý život.

Border kolie

Inteligentní, aktivní, hravá. Taková je border kolie. Krásný černo-bílý ovčák si vás získá svou energickou povahou a nezávislostí. Border kolie bude vaším věrným společníkem na celodenních túrách, ale i během běhu a dlouhých procházek. Je to hravý pejsek, kterého snadno vycvičíte, ale musíte mu dopřát dostatek pohybu. V opačném případě se začne nudit a může mít destruktivní sklony.

Aktivní psi a kolie
Border kolie vyžadují opravdu hodně pohybu.

Rhodéský ridgeback

Pes oddaný své svorce bude milovat i rodinu, do které se dostane. Je vytrvalý, k čemuž ho předurčuje jihoafrický původ a lov lvů. Ridgeback je jako stvořený pro rodinu s dětmi, je oddaný, spolehlivý a velmi snadno jej můžete rozmazlit. Charakteristickým znakem ridgebacků je pruh srsti na zádech, která roste v protisměru.

Aktivní psi a ridgeback
Ridgeback je pejsek jako stvořený do rodiny s dětmi.

Jako u všech aktivních plemen, i u ridgebacka platí, že se hodí do domu se zahradou, kterou bude poctivě hlídat. Toto plemeno má sklony k nezávislosti, takže se někdy může „utrhnout“ a uprchnout. Vždy se však vrátí. Nenechte se zmást jeho nevinným a trpiteľským pohledem, ve skutečnosti je to šťastný a často i vychytralý pejsek.

Jack Russel teriér

Teriér Jacka Russela, jak se tento pejsek správně nazývá, je sice malý, ale určitě se nehodí do bytu. Pokud tedy nechcete mít rozkousání gauč, zničený nábytek a nešťastného pejska, kterého jste celý den nechali zavřeného v bytě. Jackovi nestačí krátké vycházky třikrát do dne. Tyto psíci by nejraději byli na vzduchu celý den. Jack Russel teriér potřebuje trpělivého majitele, který ho důsledně vycvičí a bude se mu dostatečně věnovat. A za to se mu malý teriér odvděčí bezmeznou psí láskou.

Aktivní psi a Jack Russel
Jack Russel teriér je malé plemeno, ve kterém se ukrývá kopec energie.

Výmarský ohař

Weimaraner si vás už od štěňátka získá svým uhrančivým pohledem a stříbřitou srstí. Výmarský ohař jsou inteligentní, sportovně nadané a mají vynikající čich. Toto původně německé plemeno vás může překvapit vysokým sebevědomím a odvahou. Výmarský ohař vás nezradí a bude vaším oddaným společníkem. Dopřejte mu hodně pohybu, zábavy a her. Aniž by se Weimaraner unudil a je dost pravděpodobné, že by ho postihly deprese a obezita.

Aktivní psi a výmarský ohař
Výmarský ohař je známý zejména svou stříbřitou srstí a světlými očima.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv plemeno, myslete na to, že pejsek vás bude potřebovat. Nedokáže si sám doplnit čistou vodu či nasypat jídlo do misky. Psi mají společenskou povahu a jsou zvyklé žít ve smečce, jejíž součástí se stanete i vy. Všechnu lásku, kterou svému miláčkovi dáte, se vám mnohonásobně vrátí v té nejčistší podobě.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Kočky Novinky Psi

Potraviny, které vašim chlupáčům škodí

0
Psi

Který rodinný psík se hodí do vaší domácnosti?

0
Hlodavce Novinky

I malý hlodavec umí zaujmout velké místo

Navigácia

Magazíny