5 důvodů proč je pes nejlepším přítelem člověka

Je sice němý, ale řečí svého těla a svým chováním vám dokáže, že lepšího přítele nikde nenajdete. Pes je nejlepším přítelem člověka a chlupatým živým antidepresivem, které nám pomůže i v horších časech a mnohému nás naučí.

Rozdává bezpodmínečnou lásku

Psí láska je skutečná, zvířátko ji ničím nepodmiňuje. Je vědecky dokázáno, že pokud se pejsek svému majiteli dívá do očí, tvoří se v jeho těle oxytocin, tedy hormon lásky. Historie zná několik oddaných psů, kteří milovali své páníčky až za hrob. Skyeský teriér Greyfriars Bobby smutnil za svým ztraceným pánem 14 let, které strávil v okolí hřbitova a jeho hrobu. Akita Inu Hačikó zase čekával svého již nežijícího pána na stanici každý večer celých 11 let. Jejich příběhy dojaly miliony lidí po celém světě a na znak této nekonečné psí lásky postavili lidé oběma chlupáčům sochy.

Proč chovat psa
Pejsek vám dokáže vrátit ztracenou radost a zbaví vás osamělosti.

Naučí vás užívat si život

Psi se dokáží těšit i z maličkostí a užívat si přítomnost. V tomto bychom si z nich měli brát příklad i my lidé a hledat štěstí přítomného okamžiku. Čtyřnohý chlupáč zároveň funguje jako živé antidepresivum. Dokáže vám vrátit ztracenou radost, zbaví vás osamělosti, zahrne vás láskou a nakazí svou vitalitou. Díky svému pozitivnímu působení na psychickou pohodu člověka se psíci využívají při canisterapii.

Udělá vás zdravějším

Pejsek potřebuje pravidelné procházky, připravte se proto na pravidelnou dávku pohybu. Malí psi by měli denně ujít 2 km, středně velká plemena 4 km a velcí psi alespoň 6 km. Platí to i v případě, že jejich domovem je velká zahrada. Hodinka mimo obvyklého zahradního teritoria zabrání sociální izolaci vašeho miláčka a přinese mu nové podněty. Studie ukázaly, že psi v domácnosti zlepšují imunitu dětí a tyto dětičky méně trpí alergiemi. Mazlení se s pejskem navíc upravuje krevní tlak a snižuje stres.

Psí láska je bezpodmínečná
Studie ukázaly, že psi v domácnosti zlepšují imunitu dětí.

Nikdy vás nezradí

„Když chceš milovat, miluj člověka, ale pokud očekáváš věrnost, kup si raději psa,“ řekl jednou o čtyřnohém příteli člověka slovenský dramatik, prozaik a aforista Peter Gregor. A měl pravdu. Pejsek je velmi loajální zvířátko, které udělá cokoliv, jen aby vás potěšilo. Ke svému životu potřebuje smečku, tedy rodinu, a když se stanete jeho pánem a vůdcem smečky, budete pro něj jakýmsi bohem, kterého nikdy nezradí.

Najde vám nové kamarády

Venčení psa je skvělý způsob pro navázání nových kontaktů. Majitelé psů, kteří se přestěhovali do nového prostředí, by vám potvrdili, že první nové známosti získali právě v komunitě pejskařů. Během procházky s pejskem vás osloví různí lidé, od maminek s dětmi, které si budou chtít pejska pohladit, přes majitele psů až po sympatického souseda z vedlejšího vchodu. Psi své pány jednoduše integrují do společnosti.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Psi

Seznamte se s top plemeny hlídacích psů

0
Novinky Psi

Jak představit miminko pejskovi

0
Novinky Psi

5 důvodů proč je pes nejlepším přítelem člověka

Navigácia

Magazíny