Který rodinný psík se hodí do vaší domácnosti?

Psi dokážou děti naučit mnohé věci. Odpovědnost, spolupráci a také jsou výborní parťáci na hraní. Před pořízením pejska, třeba zvážit mnoho faktorů a vybrat plemeno, které se nejvíce hodí do vaší rodiny a vašemu životnímu stylu. Některá psí plemena výborně vycházejí se staršími dětmi, jiné jsou velmi trpělivé i při malých dětech. Už jen si najít toho pravého.

Labradorský retrívr

Toto plemeno nepatří k těm nejpopulárnějším jen tak pro nic za nic. Labradorský retrívr miluje děti, dospělé, jiná zvířata, prostě všechny. Je třeba mít na paměti, že labradoři jsou velmi energičtí pejsci a potřebují každodenní pohyb. Dorůstají do poměrně velkého vzrůstu a mohou vážit až 36 kilogramů. Pokud nemáte mnoho času na dlouhé procházky, které pejsek potřebuje, nebo máte malý byt, jeho koupi si dvakrát promyslete. Labrador, který je plný energie a nemají kde utratit, dokáže ve vašem příbytku napáchat velké škody.

Labradorský retrívr
Labradorský retrívr potřebují během dne hodně pohybu.

Anglický buldok

Toto středně velké psí plemeno je ideální pro lidi, kteří si užívají uvolněný a méně aktivní život. Vedle pravidelných procházkách jsou buldoci milovníci tulení. Buldoci jsou sebevědomé plemeno, které je loajálně a ochraňuje svou rodinu v každé situaci.

Buldok
Buldok je pes, který si rád lehne na zem i během procházky.

Zlatý retrívr

Toto plemeno je velmi podobné svému bratranci – labradorskému retrívru. Také potřebuje hodně pohybu, který by měl zahrnovat běhání, plavání, házení míče a spoustu času na hraní. Na oplátku vám dá hodně veselé společnosti, která se neobejde bez nějaké hlouposti, která je pro toto plemeno typická.

Zlatý retrívr
Zlatý retrívr je jedno z nejveselejších psích plemen.

Bígl

Rozkošný? Ano. Kamarádský? Ano. Milující? Ano. Bígl si doslova vyžaduje vaši společnost. Dlouhé dny osamotě jsou pro tyto pejsky noční můrou. Pokud budou mít pocit, že jsou drženi v zajetí, je možné, že se budou snažit uprchnout. Bíglů třeba zahrnout láskou, kterou jim umí úžasně poskytnout děti.

Mopslík

Mopslíci, stejně jako lidé, milují jídlo a spánek. Tento psík je takzvaný domácí povaleč. Nepotřebuje hodně pohybu, ale užije si hraní si s vašimi dětmi. Při starání se o toto plemeno je třeba dávat pozor na jejich fyzickou aktivitu (musí se alespoň trochu hýbat) a také je nutné dodržovat jejich dietní jídelníček, protože jsou jejich leností náchylní k nezdravé psí obezitě. Mopslík je ideální do bytu.

Mopslik
Moplísk se stane vaším nejlepším gaučovým společníkem.

Novofundlanďan

Tento pes se nachází na opačné straně měřítka velikosti. Může narůst do 45 až 68 kilogramů a je považován za jednoho z psích obrů. Toto plemeno je známé jako pečovatelské, díky jejich přátelské, pozorovací a trpělivé povaze. Na děti dohlíží pohledem rodiče a udělá vše pro to, aby byly v bezpečí. Jediná věc, kterou před koupí tohoto pejska musíte zvážit, je velikost vašeho dvora. Tento psík nemá v oblibě dlouhodobý pobyt uvnitř.

Fracouzský buldok

Tento bratranec anglického buldoka je ideální na bydlení v bytě. Jeho největším poznávacím znakem jsou jeho netopýří uši. Má velmi podobný charakter jako mopslík, a tedy při rozhodování záleží najmä na výzorů.

Všichni tito pejsci jsou milovníci dětí a lidí obecně, což z nich dělá ideálních psů na trávení času s rodinou. Pejsek v rodině ví přivést vašim dětem mnoho radostných momentů, na které budou vždy s láskou vzpomínat. Kromě již zmíněných pejsků patří mezi plemena vhodné pro rodiny i kolie, pudlík, bišon a viszla. Kromě čistokrevných plemen psů nelze zapomínat i na oříšků (smíšené plemena pejsků), kteří mají hodně lásky na rozdávání. Přečtěte si také o tom, proč adoptovat pejska z útulku.

Volbu pejska musíte samozřejmě přizpůsobit vašemu životnímu stylu, věku a povaze vašich dětí. Důležitým faktorem při výběru je i prostranství, které víte pejskovi ve vašem příbytku poskytnout a nekoupit si psího obra, když žijete v malém bytě na 10. patře.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Ptáci

Těchto 5 ptáků si rozhodně nekupujte do bytu!

0
Kočky Novinky

Plánujete koupi kočky? Položte si nejprve tyto otázky

0
Novinky Psi

Jaká psí rasa se nejlépe hodí k vaší povaze?

Navigácia

Magazíny