10 povelů, které můžete naučit vašeho psa

Sedni, lehni, zůstaň, místo. Toto jsou čtyři základní povely, které by měl ovládat každý pes. Tyto povely jsou pro život se psem nezbytné, nicméně to neznamená, že to musí být jediné triky, které může váš pes ovládat. Dnes vás naučíme 10 jiných povelů, které můžete jednoduše naučit svého čtyřnohého chlupáče. Při učení se zabaví pejsci a i vy.

Pamlsek
S oblíbeným pamlskem bude učení triků jednodušší a rychlejší.

Podej tlapku

Ano, i se psem si můžete podat ruku. Jaké úžasné by bylo, kebyze si váš pes podá ruku s vašimi přáteli během jejich návštěvy? Tento trik se dá naučit za pár tréninkových cvičení. Pomocí pamlsků odměňte psa pokaždé když vám podá tlapku a časem se tento trik naučí dělat i bez pamlsku.

Ustup

Tento trik je spíše užitečný jako zábavný. Přijde vám vhod ve více situacích. Můžete ho tak zastavit před vyběhnutím z dveří, hnát jiného psa nebo kňučením před dveřmi chladničky, když si připravujete jídlo.

Pokloň se

Ten trik sice může znít složitě, ale pohyb, který při něm pejsci vykonávají je pro ně zcela přirozený. Pejsci se tak ptají jeden druhého, zda se budou spolu hrát.

Zamávej

Věděli jste, že váš pejsek vám může před odchodem do práce zamávat? Tento trik je velmi chutný a zároveň i jednoduchý. Na začátek potřebuje váš pes ovládat trik s potřesením packy. Když už bude tento povel ovládat, přejděte stejným systémem na mávání packou.

Hovor

Hovor, nebo tedy v psí řeči, štěkej. Pokud naučíte vašeho psa štěkat ale také být ticho na povel, můžete tím eliminovat nadměrné štěkání, které není příjemné ani vám, ani vašim sousedům. S tímto povelem dokážete kontrolovat, kdy váš pes mluví a zahrnout ho tak do konverzací v rodině.

Toč se

Mnoho psů tento trik ovládá samo od sebe. Kdo z nás ještě neviděl psa nahánějícího svůj vlastní ocas? Pokud však váš pes tento trik neovládá, naučíte ho to velmi jednoduše. Budete mu před nosem držet pamlsek a tak ho navedete do směru, kterým chcete aby šel. S točením to ale nepřehánějte, aby mu náhodou nepřišlo špatně.

Dej pusu

Ne všichni pejskaři jsou milovníky tohoto povelu. Velká mokrá psí pusa není pro každého. Pěkná malá pusa na líčko však ví zlepšit i špatný den. Pokud si dáte na líc malý pamlsek, váš pes se povel naučí. Když si později ukážete prstem na líc, váš pejsek to pochopí jako povel na pusu.

Popros

Velmi rozšířený psí povel, kterým naučíte vašeho čtyřnohého kamaráda poprosit o jídlo. Ne každý pes se zvládne naučit tento povel a některým to může trvat déle než jiným. Třeba s ním mít velkou trpělivost.

Přetoč se

Tento trik je nejjednodušší učit po částech. Postupně se tak váš pes dokáže přetočit od malého otočení až o 360 stupňů.

Přetoč se
Pejsci se ze zábavy rádi přetáčejí i sami od sebe na gauči nebo v trávě.

Hraj mrtvého

Tento trik je nejvíce obľubovaný dětmi, kterým se líbí, když se pejsek přestane na pár minut hýbat a pak je překvapí svou energičností. Předtím, než začnete učit psa tento povel, je třeba aby ovládal předešlý trik, pomocí kterého se ví převalit, když zavelíte.

Hraj mrtvého
Tento trik se dokáží naučit i malí i velcí pejsci.
0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Kočky

10 způsobů, jak kočky projevují lásku

0
Novinky Psi

6 top plemen psů do bytu

0
Ptáci

Těchto 5 ptáků si rozhodně nekupujte do bytu!

Navigácia

Magazíny