Jak pečovat o králíka

Králíci jsou oblíbené domácí zvířata, které chtějí hlavně děti. Co vše vyžaduje péči o králíka? Jak ho krmit? Jakou klec mu koupit? Tyto otázky si zajisté klade každý, kdo přemýšlí nad koupí ušatého hlodavce. Přečtěte si vše, co byste měli vědět před pořízením nového domácího mazlíčka.

Jaký je králík domácí zvířatko

Nečekejte, že při králíkovi, stačí pouze taková péče jako při křečcích nebo mořských prasátkách. Králíci jsou z hlodavců nejtěžší na péči, ale člověk s nimi dokáže mít více interakce. Jsou to velmi společenské zvířátka, které budou chtít hodně socializovaný. Potřebují každodenní výběh mimo klece a dokonce je umíte naučit používat i záchod.

Delší život jako jiní hlodavci

Králík se dožívá podstatně více let jako například mořské prasátko nebo křeček. Před jeho koupí myslete na to, že si kupujete zvířátko na delší dobu než jsou 4 roky. Délka života králíků se liší podle druhu králíka a většinou se pohybuje od pěti do patnácti let.

Vše o kleci

Jsou to poměrně velké zvířátka, které potřebují životní prostor. Kromě toho, že jejich klec musí být dostatečně velká, musí mít každý den minimálně pár hodin výběh. V bytě, domě, na zahradě, kdekoli si mohou spokojeně poskakovat a natáhnout tlapky. Dno klece musí být vystlané pilinami abys králíček neporanil tlapky a pohodlně se mu v ní leželo. Výstelku je třeba minimálně jednou za měsíc měnit, protože v ní bude moč a výkaly, které jsou nehygienické a zapáchají.

Ohrádka v zahrade
Pokud máte zahradu, neváhejte a udělejte tam malou ohrádku, ve které bude moci králík trávit teplé dny.

Králíci nejedí pouze mrkev

Tak, jak musí mít pestrý jídelníček lidé, musí ho mít pestrý i králíky. Granule, které pro ně koupíte v zverimexu neobsahují všechny vitamíny a látky, které zajíc potřebuje pro zdravý spokojený život. Zelenina musí být na denním pořádku a také seno, které v kleci nesmí nikdy chybět. Králíci patří mezi hlodavce a z toho vyplývá, že musí stále něco kousat. Tím si udrží zdravé zuby.

Mrkev pro králíka
Není to jako ve filmech. Králíci potřebují kromě mrkve i jinou zeleninu, granule a hlavně seno.

Hračky, překážky, prostě zábava

Toto vše potřebují králíky ke šťastnému životu. Jsou velmi hravé zvířátka, které potřebují mít každodenně velký energetický výdej aby si udržely své mentální zdraví. A jak je nejlépe unavit? No přece zábavou! Lezení a skákání přes překážky, hraní si s malými míčky patří ke každodenním činnostem králíků. Kromě každodenního výběhu je třeba alespoň jednou týdně projít jejich srst kartáčem.

Hračka pro králíka
Jako hračka králíkovi poslouží i plyšák. Nedávejte mu však svého oblíbeného, ​​protože se může stát, že o pár dní bude celý rozkousání.

Dokáže se naučit chodit na záchod

Ano, je to pravda. Králík se dá vytrénovat tak, aby během pobíhání po bytě nebo domě používal na své potřeby svůj vlastní záchůdek. Takto zabráníte nadměrnému špinění vašeho příbytku a také šíření chorob. Během trénování zajíce musíte mít trpělivost. Stejně jako malé dítě, nenaučí se to ze dne na den.

0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Psi

Udělejte dobrý skutek a adoptujte si pejska z útulku

0
Novinky

I plazi jsou pěkné domácí zvířata

0
Kočky Novinky Psi

7 tipů, jak zvládnout návštěvu veterináře bez stresu

Navigácia

Magazíny